EFT Nedir?

EFT Duygusal Özgürlük Tekniği anlamına gelir ve duygusal sorunları tedavi etmek için kullanılan bir süreçtir. Uzun yıllar boyunca duygusal problemleri tedavi etmek için kullanılan eski bir tekniktir ve sadece duygularla ilgili değildir. EFT, insanların sorunlarından daha iyi sonuçlar almalarına ve hatta bazı sorunların iyileştirilmesine yardımcı olma yeteneği nedeniyle çok popüler hale geldi. İşte EFT ve sizin için neler yapabileceği hakkında bilmeniz gereken bazı şeyler.

EFT, Duygusal Özgürlük Tekniği anlamına gelir. Bu, ne anlama geldiğinin kısaltmasıdır. Bu duygusal iyileşme, bilişsel yeniden yapılandırma, zihin farkındalığı ve rahatlama anlamına gelir.

Duygusal salıverme, acı çektiğiniz tüm sorunları ve duyguları yakalamanıza gerek olmadığı anlamına gelir. Bu, duygusal iyileşmenin önemli bir parçasıdır ve tüm duyguları yakalamazsanız, iyileşmeniz etkili olmayacaktır. Bu nedenle, bu tür bir terapiye maruz kalan kişilerin, duyguları ile başa çıkmanın çok etkili bir yolu olduğunu sık sık göreceksiniz. Duygusal rutinlerine yetişmediklerini ve tekrar ilişki kurdukları insanlarla rahat hissettiklerini fark ediyorlar.

Bilişsel yeniden yapılandırma, EFT hakkında bilmeniz gereken başka bir şeydir. Bu, olan şeyleri düşünme biçiminizi değiştirme sürecidir. Bu şeyler hakkındaki hislerinizi değiştirdiğinizden emin olmalısınız.

Zihin farkındalığı, EFT’nin sizin için yapabileceği bir şeydir. Bu önemlidir, çünkü düşüncelerinize bir göz atmanızı ve gerçekten ne istediğinize uygun olduklarından emin olmanızı sağlar. Duygusal şifanızdan en iyi sonuçları almak istediğiniz için doğru kararları verdiğinizden emin olmak istiyorsunuz. Bu, duygusal davranışlarınızı değiştirebilmeniz için düşünme kalıplarınızı değiştirme işlemidir.

EFT ile yapılabilecek başka birçok şey olduğunu görebilirsiniz. Bunun duygusal sorunlarınızla başa çıkmanın çok etkili bir yolu olduğunu görebilirsiniz. Bu tür terapi hakkında öğreneceğiniz birçok şey var ve bu işi sizin için nasıl yapacağınızı öğrenebileceğinizi göreceksiniz.

Call Now ButtonArayın Bilgi Verelim