EFT Tekniği Nedir?

Sizi tüm olumsuz duygulardan tamamen kurtarabilecek alternatif bir şifa şekli arıyorsanız, o zaman bu, Duygusal Özgürlük Tekniğinden gelir. Depresyondan bağımlılığa kadar çeşitli bozukluklardan muzdarip binlerce insan tarafından başarıyla kullanılmıştır ve son zamanlarda ünlü bir aktrisin trajik ölümden kurtulmasına yardımcı olmak için kullanılmıştır.

EFT bir tür psikoterapi olarak kabul edilir, ancak bazı önemli farklılıkları vardır. Psikoterapi bir kişinin hayatındaki belirli konuları ele almaya odaklanırken, EFT daha çok spesifik duygusal problemlerle başa çıkmak için bir tekniktir. Psikoterapi, bir kişinin bir terapistle ilgili özel sorunlarının üstesinden gelmesine yardımcı olmaya odaklanırken, EFT, kişinin kendi zihnindeki altta yatan sorunları çözmek için bireyle birlikte çalışır. Aslında, EFT, semptomları tedavi etmek yerine, belirli sorunların duygusal nedenlerini tedavi etmenin bir yolu olarak diğer psikoterapi formlarıyla birlikte kullanılır.

EFT kişinin bilinçaltına dokunarak ve bireyin duygusal ihtiyaçlarından yararlanmak için tasarlanmış bir dizi sembol kullanarak çalışır. Bu semboller, belirli bir zamanda kişinin kendi kişisel duygularını ifade etmek için tasarlanmıştır ve birey, kullandıkları sembollerle çok açık bir bağlantı hisseder.

EFT kullanarak terapist, kişinin uzun yıllar boyunca oluşmuş olabilecek olumsuz inançlarını ortadan kaldırabilecektir. Daha sonra terapist, kişinin eski inançların yerini alacak yeni inançlar geliştirmesine ve onlara genel ve duygusal refahlarında yardımcı olabilir.

EFT terapisinin, insanların duygusal problemleriyle başa çıkmalarına yardımcı olmada çok etkili olduğu kanıtlanmıştır. Anksiyete ve depresyon gibi duygusal problemler yaşayan birçok insan, genellikle “akıl hastası” olduklarına inanarak bir doktora yardım istemeye isteksizdir.

Ancak duygusal sorunlardan muzdarip bir kişi duygusal özgürlük tekniğine maruz kaldığında, bir özgürlük hissi hissetmeye başlayabilir. EFT’nin yardımıyla, kişi duygusal problemleriyle ilgili yeni bir yol bulmak için çalışmaya başlayabilir ve yaşamlarında daha iyi ve daha güvende hissetmeye başlayabilir. Duygusal bir konu ele alındığında, kişi daha az endişeli ve depresif hissetmeye başlayacak ve bunun yerine daha mutlu ve daha sağlıklı hissedecektir.

Call Now ButtonArayın Bilgi Verelim