Hipnipnoterapiyi Anlamak

Hipnoterapi tam olarak nedir? Bir kişinin iç zihinsel durumunu, ilişkili inanç ve duyguları kullanarak çok çeşitli davranış problemlerini aşmanıza yardımcı olmak için geliştirilmiş bir tekniktir. Uzun zamandır çeşitli zihinsel koşullarla uğraşmak için kullanılmıştır ve bugün hala çok popülerdir.

Birçok insan hipnoterapi denemeye cesaret edemez, çünkü ne olduğundan veya nasıl çalıştığından emin değildirler. Teoriyi test etmenin bir yolu yoktur, ancak neye ulaştığınız hakkında size daha iyi bir fikir vermesi gereken şeyler hakkında birkaç gerçek vardır. Bir kere, hipnoterapi bir tür fiziksel veya zihinsel terapi değildir. Hipnoz kullanarak mevcut fiziksel belirtilerinizden kurtulmak için hiçbir girişimde bulunulmaz. Bunun yerine, problemlerinizi çözmek için zihninizin ve bedeninizin birlikte çalışmasına yardımcı olursunuz.

İnsanların hipnoterapinin bir terapi biçimi olduğunu düşünmesinin temel nedeni, bilinçsiz zihninizi değiştirerek sizi düşünme ve davranış biçiminizi değiştirmeye yönelik çok özel bir hedef olmasıdır. Birçok insan hipnoterapinin tamamen yanlış olan bir büyü şekli olduğunu düşünür.

Hipnoz sizin için her zaman yapılabilir ve seans uzun sürebilir. Örneğin, kötü bir gün geçiriyorsanız ve dünyada hiçbir şey işe yaramayacakmış gibi hissediyorsanız, ancak hala rüya görmüyormuş gibi hissedebilirsiniz, hipnotize olabilirsiniz ve sonra bilinçaltınız zihniniz değişmeye başlayacaktır. Biraz uykulu hissedebilirsiniz ya da daha iyisini yapabileceğiniz yolları düşünmeye başlayabilirsiniz.

Bir kişi düşünme biçimlerini tamamen kontrol altında tuttuğunda ve mantıklı düşünebildiğinde, iki ana hipnoz formu vardır, gevşeme veya gizli hipnoz. Bu çok güçlü bir deneyim gibi görünse de, aslında bir kişinin bir seanstan geçemeyeceğini hissetmesi oldukça yaygındır. Çünkü hipnoz kavramını anlamadılar ve süreç hakkında nasıl bir fikir edinecekleri konusunda bir fikirleri yok.

Hipnoz her derde deva olmasa da, istediğiniz sonuçlara ulaşma potansiyeline sahiptir. Bunun nedeni zihninizin çalışma biçimidir. Bir başkasının sizin için bir şeyler yapmasını ve istediğiniz şeyi yapmalarını sağlayamazken, zihninizin işleyişinde bir rahatsızlığa neden olabilir ve istediğiniz sonuçları alabilirsiniz.

Call Now ButtonArayın Bilgi Verelim