Hipnoterapi

Hipnoterapi alternatif bir ilaçtır ve bazı ülkelerde yasalarla düzenlenir. Geçerli bir lisansınız varsa, uygulama yasaldır ve hasta yasalarla korunmaktadır.

hipnosis tradicional es el término utilizado para los métodos terapéuticos de la auto-hipnosis. Es un proceso en el que el cliente se pone en un estado relajado de la conciencia. Esto se logra mediante la repetición de afirmaciones positivas o afirmaciones de que la persona cree, como “Soy fuerte y sano” estoy feliz”. Estas declaraciones, por lo general repiten a sí mismo unos pocos cientos de veces, se supone que para producir cambios positivos en la mente del cliente.

En un estado de trance, el cliente tendrá una cantidad muy limitada de tiempo para pensar en los resultados positivos que desean de la sesión. El terapeuta utilizará este tiempo para animar al cliente a hacer preguntas. La hipnoterapia también se conoce comúnmente como el asesoramiento.

Hipnoterapi istiyorsanız, trans durumunda olmanız gerektiğini hatırlamak da önemlidir. Müşteri tamamen rahat olmalı ve cevap vermek için acele etmemelidir. Terapistin seans sırasında konuşmaması, danışan adına konuşmak için ellerini kullanmak yerine konuşması da önemlidir.

Geleneksel hipnoterapi, grup hipnoterapi seansları, bire bir seanslar veya çevrimiçi seanslar şeklinde gerçekleşebilir. Çevrimiçi seanslar en popüler hale geldi, çünkü hastaların zamanlarını yönetmeleri ve hipnoterapi uygulamak için zaman bulmaları daha kolay.

Geleneksel hipnoterapi birçok kendi kendine yardım kitabında, dergide ve diğer kaynaklarda da bulunabilir. Bir terapiste gitmek için yeterli zamanınız yoksa, çevrimiçi hipnoz eğitimini de bulabilirsiniz.

Hipnoterapi istiyorsanız, farklı terapist türleri arasında seçim yapabilirsiniz. Bir psikoterapist, bir meslek terapisti, bir akupunktur uzmanı, bir masaj terapisti ve daha fazlasını seçebilirsiniz. Yasal ve lisanslı olduklarından emin olmak için sertifikalı bir terapist almak en iyisidir.

Hipnoterapi almadan önce hatırlanması gereken en önemli şey, kendi kendine tedavide yapılmaması gerektiğidir. Kendi kendine hipnoz tehlikeli olabilir ve ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. Bu hipnoterapinin eğlenmek için yapılamayacağı anlamına gelmez. Sadece lisanslı terapistler tarafından yapılabilir, ancak yapılmalıdır.

Herhangi bir hipnoterapiye başlamadan önce profesyonel bir terapistin veya danışmanın rızasına sahip olmak önemlidir. Tam olarak ne aradığınızı ve tedaviden ne beklendiğini bilmelidirler. Prosedür hakkında endişeliyseniz terapistin nasıl tepki vereceğini sormanız da önerilir.

Call Now ButtonArayın Bilgi Verelim