Metafizik Nedir?

Metafizik, şeylerin felsefesini ifade etmek için kullanılan bir terimdir ve onu tanımlamanın birçok farklı yolu vardır. Kelime, “tanrıların çalışması” anlamına gelen Yunanca terimden gelir ve aynı zamanda kehanet çalışmalarına ve ayrıca ölülerin ruhlarının incelenmesine atıfta kullanılır.

Kutsal Kitabın Metafizik Filozofu ile ilgili en iyi şeylerden biri, Tanrı’nın halkına günlük yaşamlarında rehberlik etmek için metafizik felsefe kullanmasıdır. Bu, bugün bir dünyada bulmak çok zor olan ve kontrol altına almamız gereken bir şey. Bugün felsefe ile ilgili sorun, çok materyalist olmamız ve bu sağlıklı bir şey değil.

Tanrı’nın bize öğretmek istediği en önemli şey, hepimizin eşit yaratılmış olması ve bu, dünyada bir fark yaratmaya çalışan ve bir misyonu olan bir kişi için çok önemli bir şey. Bunu yapmanın birçok yolu var, benim için çok etkili olduğu kanıtlanmış olan yollardan biri metafizik düşünür olmaktır.

Bununla kastettiğim şey, bir şey söylemeden önce bir şeyler düşünmeye çalışmam ve bunun önemli olmasının nedeni, anlamlı bir şey söyleyecek olursak, rasyonel düşünebilmemiz gerektiğidir. Örneğin, eğer bir ateistseniz ve “Tanrı yoktur, bu nedenle evren hiçbir şeydir” gibi bir şey söyleyecekseniz, o zaman çok uzağa gidemezsiniz. Bir şeyleri düşünmelisin.

Bugünün felsefesindeki sorun, çok fazla farklı görüşün olması ve bir şey söylemenin, tüm farklı bakış açılarında kaybolmanın ve gitmek istediğiniz yön hakkında net bir fikre sahip olmanın çok kolay hale gelmesidir. Bu, metafiziklerin bugün toplumumuzun bu kadar önemli bir parçası haline gelmesinin ve neden daha popüler hale gelmesinin en büyük sebebidir. İnsanlar daha açık hale geliyor ve bir şeyleri görme ve daha iyi bir gelecek görme arzusu daha fazla.

Eğer bir ateistseniz ve yarın daha iyi görmek istiyorsanız ve kendiniz için bir şeyler düşünmek istiyorsanız, o zaman Metafizik okumayı düşünmelisiniz. Kelimenin ne anlama geldiğini bilmek istiyorsanız, aşağıdaki web sitesini kontrol etmenizi öneririz. Metafizik çalışması hakkında zengin bir bilgi bulabilir ve ayrıca metafizik düşünme hakkında ücretsiz bir e-kitap alabilirsiniz.

Call Now ButtonArayın Bilgi Verelim