Bioenerji

Bioenerji en temel anlamda yaşam enerjisi demektir. Kişinin kendi öznel enerjisi anlamına gelmektedir. İnsan vücudunun elektromanyetik enerji alanına sahip olmasıyla tüm vücutta akımsal olarak hareket etmektedir. 

İnsan vücudunda binlerce enerji kanalı bulunmakta ve bunları birbirine bağlayan yedi temel enerji merkezi (Çakra) bulunmaktadır. Enerjiler çakralarda toplanıp tüm vücuda kanallar üzerinden yayılmaktadır.

Eğitimimiz ile birlikte, Bioenerji nedir, bioenerjist nasıl olunur, bioenerji ne işe yarar gibi soruların tamamına cevap bulacak ve profesyonel anlamda kendinize ve çevrenize daha huzurlu bir ortam sunabileceksiniz. 

Bioenerji nedir?

Bioenerjiruhsal şifaduygu bloklarıaura terapisi ya da enerji terapisi olarak da adlandırılan parapsikoloji dalındaki alternatif tıp dalıdır. Vücudun elektromanyetik enerji alanı ile çevrili olmasından ve herkeste bulunan 7 temel enerji merkezindeki tıkanmaları gidermek ve kişiyi rahatlatmak için uygulanmaktadır. 

Bedenin farklı bölgelerine ovalama, el ile temas etme ve uzaktan bazı devinimlerle çakralarınızı harekete geçirici olumlu etkiler yaratılmaktadır.

Evrensel yaşam enerjisi anlamına gelen Bioenerji, günlük yaşantımızdaki stres,kötü alışkanlıklar, koşuşturma, sözsel ve zihinsel negativite ve yoğun çalışma temposu insanlara hayat verecek bu olumlu enerjinin bloklanmasına neden olmaktadır. 

Bu etkilerden arınmak ve tıkanıklıkları açmak için çeşitli bioenerji teknikleri mevcuttur. Reiki, ruhsal şifa, terapötik, çigong, uzaktan şifa gibi birçok bioenerji yöntemleri bulunmaktadır. 

Biyoenerji Hakkında

Biyoenerjinin tarihi insan ırkının ilk yaşadığı döneme kadar uzanmaktadır. Atalarımızca da bize geçmiş olan “öp de geçsin” sözcüğü, çocukların canı yandığında annelerinden istedikleri avuntuyu ve acıyı yok eden bir dokunuş olarak kültürümüze geçmiştir. 

Herhangi bir yerinizi vurduğunuz zaman hiç fark etmeden yaptığınız eliniz ile acıyan yeri okşama hareketi ile acıyı geçirmeye çalışırsınız. Bir el ağrıyı nasıl ortadan kaldırabilir, hastalığı önleyebilir, hasarlı olan sağlığı tekrar nasıl geri getirebilir? Birçok insan ve toplum çok eskiye dayanan bu bioenerjiyi görmezden geldi ve araştırmaya yönelmedi. Fakat atalarımızdan gelen içgüdülerimiz ve sezgilerimizle bir annenin veya kendinizin eli, öpücüğü aranızda bağ bulunan kişilerin size dokunmalarıyla acınızın hafiflediğini hayatınız boyunca karşılaşıyorsunuz.

Her uygarlık kendine özel bilgi ve gelenekleri ile bioenerji hakkında araştırma yapmış ve geliştirilmiştir. O zamanlardan beri her insanın iyileştirici bir gücü olduğuna inanılıyordu. 

Günümüzde evrensel yaşam gücü kavramı tam olarak Çekoslovakya ve Sovyetler Birliği’nde parapsikolojik araştırmaların yapılması başlayan ve Avusturyalı psikanalist Willhelm Reich tarafından “vücuttaki yaşam enerjisi” olarak adlandırılması ile alternatif tıp kategorisine dahil edilmiştir.

Farklı kültürlerde Bioenerjiye, Japonlar Ki, Çinliler Chi, Yunanlılar ise Prevma olarak isilendirmektedirler. 

Bioenerji iyileştirmeleri, kişinin alt bilincinde bastırdığı duyguları, acıları, korkuları ve kaçınmaya çalıştığı durumlardan kurtulmasına ve fiziksel/zihinsel olarak rahatlamasına ışık tutmaktadır. 

Bioenerji Tedavisi ne için etkilidir?

Bionerji tedavisi veya terapisi geleneksel yöntemlerin ardından tamamlayıcı olarak kullanılır. Bütün hastalıklarda bionerji yöntemleri kullanabilir ama, en çok kullanılan tedavi yöntemleri ise;

 • Bağışıklık sistemini ve sağlığı iyileştirir
 • Anksiyete, depresyon, yorgunluk, panik atak, düşük benlik saygısı, hiperaktivite, hormonal dengesizlikler (tiroid …) gibi duygusal ve psikolojik durumlar ve travmalar
 • Stresle ilgili konular
 • İç organlar, migren, sinüsler, gastrit ile sağlık sorunları
 • Enerji tıkanıklıkları, enerji kaybı / eksikliği
 • Kronik sırt ve boyun ağrısı
 • Küçük ve büyük sağlık sorunları

Bioenerji nasıl uygulanır?

Bioenerji teknikleri daha çok geleneksel yöntemlere ek olarak tamamlayıcı iyileşme etkilerine sahip doğal tıp teknikleridir. Doktorların normal tedavisinden sonra daha etkili sağlıklı birey olabilmek için kullanılan tamamlayıcı etkisi bulunan yöntemlerdir.

Bioenerji, kişinin kendine özel olan enerjisinin çakraların tekrar aktif edilmesiyle tüm vücuduna sağlıklı bir şekilde yayılması ile sağlanabilir. Her kişinin kendi içinde aktif enerjisini yayması gerektiği ve bunları nasıl başka kişilere uygulayacaklarını sertifikalı eğitimimizde öğrenceksiniz. 

Bioenerjiyi terapisi ile zihinsel, sinirsel, fiziksel, duygusal problemlerinizi çözmenin haricinde, vücut sağlığınızı korumanın da aynı zamanda eğitimini almış olacaksınız. Yaşadığınız her olay, düşünce, hisleriniz enerjinize bağlı olarak size olumlu ve olumsuz etkiler sunmaktadır. 

Negatif enerjinin vücutta birikim yaptırmadan, çakralarınızın bu enerji sayesinde kapanmasını nasıl önleyeceğinizi ve öz zindeliğinizi nasıl koruyacağınız yine Online ve birebir eğitimlerimizde öğrenebileceksiniz.

Bioenerji eğitimi ve sertifika süreci?

Bioenerji eğitimini sesli ve görüntülü olarak internet üzerinden, fiziksel olarak ofisimizden veya düzenlediğimiz ortak çalışma alanlarından bir grup ile ya da birebir olarak eğitim ve sertifika sürecine katılım sağlayabilirsiniz. 

Bioenerjinin temel eğitimlerini birebir gerçekleştirdikten sonra, grup seansları ile arınma, farkındalık ve karşı tarafın enerji akımını nasıl düzenleyebileceğinize dair pratik yapabileceğiniz bir ortam sağlamaktayız. 

Online hocalar ve videolu eğitimler ile haftanın iki günü olmak üzere iki haftalık eğitim seminerimize katılabilir veya konaklamalı tur eğitimimiz ile hocalarımızla birebir eğitim alarak kurs sonu biyoenerjist sertifikası alabilirsiniz.

Bioenerji Eğitim İçeriği

 • Bioenerji Nedir? 
 • Bioenerji Ne Değildir?
 • Bioenerji Nasıl Uygulanır? 
 • Bioenerji’nin Dengelenmesi, 
 • Bioenerji Uygulayıcısı Olmak, 
 • Yaşam Dengenizin Önemi ve Pozitif Frekansa Nasıl Geçeriz? 
 • Kendimize Nasıl Bioenerji Uygularız? 
 • Manyetik Alanda Bioenerji Çalışması 
 • Aura Nedir ve Nasıl Genişletilir? 
 • Çakra Nedir? 
 •  Çakraların Dengelenmesi ve Açılması,
 •  Meditasyon Uygulamaları, 
 • Nefes Teknikleri ile Beraber Arınma Egzersizleri, 
 • Bioenerji Seansları Nasıl Yapılır? 
 • Bölgesel Bioenerji Nasıl Çalışılır? 
 • Duygusal Blokajlara Bioenerji Çalışması, 
 • Geçmiş Yaşamı Çalışması, 
 • Bioenerji Çalışması, 
 • Uzağa Bioenerji Şifası Gönderilmesi, 
 • Pozitif Enerjiyi Koruma, 
 • Negatif Bağların Kesilmesi, 
 • Bioenerji Uzmanlaşma Teknikleri, 
 • Bitkilere Enerji Yollama Bitkilerin Enerjisi, 
 • Bilinçaltımızdaki Korku, Kaygı, Stres ve Sıkışmış Duyguları Arındırma, 
 • Bolluk Bereket Konusunda Olan Blokajların Kaldırılması ve Bioenerji , 
 • İlişki Konusunda Bioenerji ile arınma, 

Bioenerji Uygulamaları 

 • Ellere Bioenerji Uyumlaması (Aktive Etme), 
 • Enerji Egzersizleri, 
 • Bioenerji Seansı Uygulaması, 
 • Negatif Enerjilerden Korunma, 
 • Bulunduğumuz Yaşa Kadar Arınma İşlemi, 
 • Danışan ile Tanışmadan Başlayarak Nasıl Seans Yönetilir?

✅ Bioenerji ile tedavi mümkün mü?

Bioenerji ile geleneksel tedavilerin ardından tamamlayıcı çözüm olarak rahatsızlıklarınızın tamamen yok olması mümkün. Tek başına bir tedavi yöntemi olmak yerine tamamlayıcı bir çözümdür.

✅ Bionerji faydaları nelerdir?

Bioenerji yaşam enerjisidir hücre zarında olan ve her canlıda mevcut olan bir enerji akımıdır. Bu enerji çakralar sayesinde tüm hücrelerle iletişime geçer ve aktif olarak dolaşım yapar. Vücudumuzun bütün sistemleri beynin kontrolü altında görev yapar. Bazen bazı durumlarda bozulmalar olur. Negatif enerjiler, stres, kaygı gibi durumlarda çakralar tıkanır ve hücrelere gerekli enerji akımı sağlanamaz. Bu da hastalıkların başlangıcı demektir. Bu durumda vücut ağrıları başlar. Bioenerji sayesinde ağrıların azaltılması tıbbi müdahalenin yanısıra alternatif tıp alanında bioenerji ile tedavi mümkündür.

✅ Bioenerji eğitimi kaç seans ?

Bionerji belirli aralıklar yerine ard arda uygulanması daha faydalı olur. Minimum 3 Maksimum 12 seans yapılması uygundur. Kişinin durumu ele alınarak 3 5 7 10 12 seans şeklinde gün aşırı yada kısa aralıklarla uygulanabilir.

✅ Bioenerji seans ücreti ne kadar?

Seans ücreti 150-200 arasıdır. Seans sürelerinin durumuna göre müşteri ile uygulamacı arasında bir fiyat belirlenebilir.

Bionerji herkes yapabilir mi?

Evet herkes yapabilir. Bunun için sadece, Bioenerji eğitimine, internet üzerinden görüntülü ve sesli ya da ofisimizde veya ortak çalışma alanlarımızda birebir ve grup eğitimleri alarak sertifikalı bioenerjist olarak kendinize ve çevrenize uygulayabilirisiniz.

✅ Reiki bioenerji ne demek?

Reiki ile Bioenerji arasında fark vardır. Reiki her varlıkta bulunan yaradılışın devamını sağlayan bir şuur demektir. Bu bize evrensel enerjiyi kullanma fırsatı verir. Bioenerji ise elektromanyetik alanımızda ve çakralarımızda bulunan enerjiyi bedenimize ve ruhsal durumumuza aktivasyon sağlar. Bedenimizdeki enerjinin yükselmesine sebep olur.
Reiki el verme metodu ile yapılır. Bio enerji uzmanının mutlaka bu eğitimleri ve metotları öğrenmesi gerekir.

✅ Bioterapi ne demek?

Bioterapi bir hastalığı iyileştirmek için yoğurt, kefir, gibi canlı mikroorganizmalar ile yada süt, safra gibi fizyolojik ürünlerden yararlanılarak yapılan bir tedavi yöntemidir. Bioenerji ile arada fark vardır.

✅ Alfa Bioenerji ne demek?

Alfa bioenerji, kişinin fiziksel; zihinsel; ruhsal yönlerine değinir. Bioenerjist ve terapi alan kişi alfa moduna geçer. Etkisi oldukça yüksek bir bioenerji şifa metodudur.

✅ Uzaktan Bioenerji nasıl yapılır?

Uzaktan bioenerji yapılabilir. Gelemeyecek durumda olan kişiler ile enerji frekansı ve enerji transferi ile uygulanabilmektedir. Bulunduğunuz yerden ayrılmadan, uygun bir saatte uzmanla randevulaşarak seanslar yapılır. Bir kere tanıştıktan sonra ya da kişinin fotoğrafını uzman gördükten sonra yüz yüze yapılan uygulamadan farklı olmayan bir seans yapılabilir.

✅ Bioenerji kimlerde olur?

Bioenerji herkes de vardır ancak bazı kişilerde bu enerji akışını düzenleme yeteneği de vardır. Her insanın içinde bioenerji gücü vardır. Bio enerji yaşam enerjisidir ve bütün canlılarda vardır. Nefes sayesinde hissettiğimiz enerjiye bioenerjidir.

Call Now ButtonArayın Bilgi Verelim