Bolluk Bereket

Yaşantımız içinde zaten bir bolluk içindeyiz. Zamanla bazı yaşadığımız durumlar bollukla aramızda engel teşkil edebiliyor. Yaşadığımız bazı olaylar bilinçaltını olumsuz etkileyebiliyor. Mesela iş hayatının kötü gitmesi parasızlık endişesi doğurabiliyor. Dolayısıyla bolluk kavramımız dışarıdan olumsuz bir enerji almıştır.
NE YAPMALI “Bolluk – bereketle ile aramdaki tüm enerjileri koparıp atıyorum. Bolluk ve bereketin bana akması için negatif inançlarımı pozitife dönüştürüyorum.” diyerek yeni bir başlangıç yapabilirsiniz.

Bolluk bir olaydır. Mutlu olduğunuzda ve içinizdeki mutluluğu bulduğunuzda, bolluk yaşadığınızda ortaya çıkan “mübarek duygu” ile aynı duygudur.

Size neşe ve mutluluk getiren, içinde ilahi vasfı deneyimleme deneyimidir ve farkında olabileceğiniz gibi, bu iki şey birbirine bağımlıdır. Bolluk, kendi ilahi realitenizi deneyimleme ve tezahür ettirme armağanının verildiği ilahi bir kalp olduğunuzu bilmektir. Mutluluk ve sevgiyle dolup taştığınızda, bunun nedeni her zaman kendinizle ve tüm arzularınızla barış içinde olmanızdır.

İlahi bir kalp değilseniz, o zaman asla bol sevgi ve sevinç yaşamayacaksınız. Bolluk aslında “büyük” olma durumu ile eş anlamlıdır. Bolluğu deneyimlediğinizde, her zaman olmak için harika bir yoldur. Yani, kendi içinizde huzurtasınız ve kendinizle barışı deneyimlediğiniz zaman, en büyük neşeyi yaşarsınız.

Tanrı olduğuna inanıyor musun? Eğer bir Tanrı olduğuna inanmıyorsanız, asla bolluk yaşamayacaksınız. Bolluk yalnızca Tanrı olma eyleminde deneyimli ve Tanrı olma bilgisinde büyüdükçe ve daha fazla sevinç içinde olduklarında kendi içlerinde huzur içinde olanlar için mevcuttur.

Bütün bunlar, huzur içinde olduğunuzu ve sevdiğinizi ve sizi sevdiğini hissettiğinizde, bunun içinizde huzur içinde olduğunuz anlamına gelir. Arzu ettiğiniz huzuru ve arzu ettiğiniz neşeyi yaşamak için ilk etapta dışarı çıkmanıza gerek yoktur ve bunun nedeni sadece kendinizin içinizde olması ve kendinizi sevmeniz ve kendine aşık.

Kendinize aşık olduğunuza inanmıyorsanız, o zaman asla kendi içinde bolluk, iç huzur ve bolluk deneyimlemezsiniz. Bolluk, deneyimlemeye hazır olduğunuzda size öğretilen bir kavramdır ve deneyimlemediğinizde bolluğu deneyimleyemezsiniz.

Birçoğumuz olma korkusu ve insan doğamıza özgü olan bu benzersizliği kaybetmemiz nedeniyle çoğumuz bu durumda kendimizi deneyimlemekten korkuyoruz. Bu korku temelsizdir ve onu kendi içinde tutmak, onun eski, tanıdık bir versiyonuna yapışmaktır. Meselenin gerçeği, bolluğun size özgü olduğudur ve bolluğun asla elde edilememesinin tek yolu kim olduğunuzu kabul etmeyi öğrenmek ve kendiniz için yaşamaktır.

Pek çok insan bunu deneyimleyemediğinde nasıl bu kadar bolca yaşayabileceğinizi merak edebilirsiniz. Cevap, şimdiki zamanda daima yaşayarak bolluğu deneyimlemenizdir ve bu da sevincin yanı sıra sevgiyi hissetmeye başlayacağınız ve sevinç ve sevginin bolluğun en önemli iki unsuru olduğu anlamına gelir.

Hayatınızın ne olabileceğini düşünerek yaşayamazsınız ve bunlardan herhangi birinin gerçekleşmesini istiyorsanız hayatınızı ne istediğinizi düşünerek yaşayamazsınız. Bolluk, kendinizi her zaman tam olarak verme sürecinde olduğunuz bir varlık halidir ve ne istediğinizi düşünmek yerine başka bir kişiye tam olarak vermeyi düşünün.

Hayatınızı sevgi ile yaşayabilirsiniz ve potansiyelinizin neşesini düşünmeden yaşayabilirsiniz. Bolluğunuzu özgürce vererek, karşılığında hiçbir şey beklemeyerek bolluğunuzu başkalarıyla paylaşabilirsiniz.

Kendinizi tamamen başkalarına verdiğiniz ve kendinizden tamamen onlardan aldığınız bolluğun ortasında yaşam. Bolluğunuzu, tamamen sevilmenize izin vermekten başka bir nedenden ötürü ve kendinizden tamamen başkalarından almanıza izin vermekten başka bir nedenden ötürü vermiş olursunuz.

Hayatımın her alanında bolluk içinde yaşadım ve her birinde daha fazla sevinç ve memnuniyet yaşadım. Bolluk yaşamın özüdür ve bolluk armağanının ne olduğunu ve nereden geldiğini anlarsanız, bolluğun neden bir olay olduğunu söylediğimizi de anlayacaksınız.

Call Now ButtonArayın Bilgi Verelim