Düşünce Gücüyle Tedavi

İnsanların yaşadıkları hastalıkların psikolojik sorunların, geçmişte yaşanan olumsuz bir olayın, pişmanlık, nefret, eskiye takılı kalmak, kendine güven sorunu, korku, bastırılmış duygular vb. durumlardan kaynaklı düşüncelerin arındırılması ve hayata yeni bir yön verilmesi amacını güden bir metodtur. Düşüncedeki negatiflikleri temizlemeyi amaç edinmiştir.

İyileşme sanatında o kadar etkili bir şey yoktur ki düşünce gücünü kullanır. Herkes, dikkatleri arzulardan birine odaklayarak ve iç barış durumuna ulaşarak yoğun bir meditasyon durumuna ulaşılabileceğini bilir. Aynı zamanda sorunlarımıza net bir şekilde odaklanmamızı sağlayarak bize şifa için en iyi şansı veriyor.

Bu düşünme yöntemini kullanarak, kişinin bir soruna daha fazla odaklanması için zihinsel olarak prova yapabilir veya yararlı iç diyalog oluşturabilirsiniz. Düşünce gücü, sakin ve dengeli hissettiğimiz bir sakin duruma ulaşana kadar devam etmemizi sağlayacaktır. Zihninizin istediği gibi dolaşmasına izin vererek yoğun bir meditasyon durumu mümkündür.

Bu tedavinin sırrı, bir sorun ortaya çıktığında veya istenen sonuçları elde etmek istediğinizde kendinize olumlu beyanları tekrar etmektir. Düşüncenin gücü ayrıca, durumumuz ve hatta ağrımız ne olursa olsun, tüm sorunlara her zaman olumlu bir alternatif olduğunu fark etmenizi sağlar. Bu durumlar için çok yararlı bir ifade: “Ne denediğimi biliyorum; çözmek benim ellerimde.”

Ayrıca, hedeflerinizi takip etmek için bu düşünme yöntemini kullanın. Olumlu başarı düşünceleri, hedeflerimize ulaşmamızı sağlamanın bir yoludur. Pozitif düşünme, pozitif zihinsel sağlığın anahtarıdır. Bu aynı zamanda daha dolgun bir yaşam sürmenize yardımcı olacak değerli bir araçtır.

Bu tip tedavi bir uzman tarafından yapılmalıdır. Düşünce gücü ilaçtan bağımsız olarak çalışabileceğinden ilaç tedavisi gerekli değildir. Bununla birlikte, bir terapist bu tür tedavinin en etkili yöntemini daha iyi belirleyebilir.

Bütün bunlar cevabı bulmak için düşünce kullanılarak gerçekleştirilir, ancak mucize tedaviler değildir. Zihninizi nasıl kullanacağınızı, nasıl daha net düşüneceğinizi, hayatınızla nasıl daha fazla düşüneceğinizi ve sorunları çözmek için düşüncenin gücünü nasıl kullanacağınızı öğrenmeniz gerekecek. Ayrıca, daha iyi bir yaşam sürmek için olumlu bir zihinsel tutum geliştirmeniz gerekecektir.

Kendi kendine yardım kitaplarından birçok yöntem ve teknik denediyseniz, tüm iyi niyetleriyle, birçoğunun kendini geliştirme sürecinin temeline hitap etmediğini fark etmiş olabilirsiniz: olumlu bir zihinsel tutum. Düşünceler olumlu olsa da, düşüncenin gerçek gücü, iyi yazılmış bir kitap veya e-kitap tarafından sağlanan bilgileri kullanmak için net bir odaklanma ve güçlü bir kararlılıktır.

Stresli sorunlarınızı sürekli olarak düşünmek zorunda değilsiniz ve sonuçlar olumsuz düşüncelerdir. Seçtiğiniz kendi kendine yardım programınızdan bazı teknikleri uygulayarak düşünce kalıplarınızı düzeltebilir ve stresi azaltabilirsiniz. Örneğin, duygularınızı yönetmeyi öğrenmek veya probleminize bir çözüm bulmak olumlu düşünmeyle daha kolay olabilir.

Düşünme gücüne hitap eden terapi genellikle “düşünce balonu” etkisi olarak bilinen şeyi indüklemek için görselleştirme gücünü kullanır. Bu süreçte, terapist veya birey, hasta ve terapist aynı şeyi yaparken problemi çözmek için çalışır. Teknik, hastanın gerginliğini azaltmaya ve yeni ve gelişmiş iletişime karşı daha duyarlı hale getirmeye yardımcı olur.

Bir terapistin düşüncenin gücü için tedavi ile çalışmak için kullanabileceği başka teknikler de vardır. Hasta düşünce tedavisine daha açık hale geldiğinde, uyuşturucu veya ilaç kullanımına gerek kalmadan fiziksel problemin üstesinden gelebilir. Zihinle ilgilenmek için vücudun kullanılmasına gerek kalmadan vücudun en iyi bakımını yapmak gibidir.

Düşüncenin gücü ile tedavi görmenin birçok yararı vardır. Örneğin, fiziksel problemler için bir doktora gitmek yerine, doğru düşüncelerin keşfedilmesine ve problemlerine yardımcı olabilecek aynı profesyonel tedaviye gitmek çok faydalıdır. Öte yandan, düşüncenin gücü için tedavi gördüğünüzde, sorunun devam etmesine izin vermek yerine probleminize bir çözüm bulmaya daha fazla odaklanacaksınız.

Ayrıca, tedaviyi alan kişi istemediği bir şey yerine istediği şeyi yapıyor. – ki bu çoğu insanın kendi terapi sırasında yaşadıklarının tersidir.

Call Now ButtonArayın Bilgi Verelim