Tarot

Tarot Nedir?

Tarot, Ortaçağ’ın sonlarına doğru ortaya çıkmış, 78 karttan oluşan bir oyun kartı destesidir. Zamanla psikolojik destek amaçlı olarak kullanılmaya başlamış ve günümüzde kehanet ve fal ile güncelliğini korumuştur.

Geleneksel olarak Tarot 22 adet büyük arkana kartı ve 56 adet küçük arkana kartından oluşmaktadır.

Eski zamanlardan beri Tarot kartlarında, kartlardaki kişilerin tarot kartlarına hapsoldukları söylenir. Fakat temel anlamda Tarot bir bilinç altı okuma sanatıdır.

Tarot desteğini karıştırdığınızda vücudunuzda bulunan enerji ile karıştırıp, kendinizi anlatan kartları seçtiğiniz için bilinçaltı ve enerjinizin birleşimiyle hayatınızı yorumlamaktadır.

Tarot kartlarının gizemini koruyan en büyük sır, kişinin enerjisi ile seçtiği kartlar ile görmesini sağlar. Çektiğiniz kartlarda 3 farklı zamana uygun şekilde yorum yapılır. Geçmiş, şimdiki ve gelecek zaman için tarot kartlarına uygun bir yorum yapılır.

Tarot Hakkında

Tarot bir kart oyunu gibi görünsede bakılan kişinin kader yoluna yardımcı olan bilgileri Tarot kartlarının anlamlarından yola çıkarak karşınızdaki kişi ile doğru iletişimi kurmaktır.

Kartların sağladığı bilgi ile karşınızdaki kişiye uygun yorum sanatına ulaşmak için alacağınız eğitim ve harcayacağınız zamanla Tarot falında iyi bir önsezi sağlayabileceksiniz.

Bireysel derslerde kartların anlamlarını, ters / düz bilgisini, doğru yorumlama tekniklerini, eğitimli ve saygın kursiyerlerimizden öğrenecek ve tekniğinizi geliştirebileceksiniz.

Tarot kartları birbiriyle iletişim halinde olan kartlar ve birbirini olumsuz/olumsuz/ nötr durumlara götürebilen etkileşimli kartlardır. Bunları yorumlamak ve ortaya çıkarmak tamamen sizin önsezi ve duygularınızla alakalıdır.

Derslerde kişinin kendisini tanıması, kartlarla kendisini arasında bağ kurmasını ve hayat iradesini yön vermek üzere gerçekleştirebileceği sezgisel çalışmalardır. Kartların üstündeki sembollerin diğer kartlarla olan bağlarından oluşan arkana kartlarıyla eğitim içeriği devam etmektedir.

Tarot Ders İçeriği

 • Tarot hakkında genel bilgiler
 • Tarotun tarihçesi
 • Kartların seçimi ve alınması
 • Kartların düz ve ters anlamlarına genel bakış
 • Kartların sınıflandırılması
 • Tarotta Sembolizm
 • Tarotta numeroloji
 • Tartotta astroloji ve burçlar
 • Tarot ve elementler
 • Kartlarda zaman, mekan, yön ve cevap aranması
 • Temel Tarot açılımları
 • Örnekler ve alıştırmalar

Tarot Eğitim ve Sertifika İçeriği

Tarot eğitimi internet üzerinden hocalarla birebir olarak yapılabildiği gibi aynı zamanda birebir ofis ortamında veya grup çalışmalarıyla Tarot eğitimlerimize katılabilirsiniz.

Profesyonel Tarot rehberliği ile Tarot kartlarına tamamen hakim olacaksınız ve kendi enerjinizi kartlara aktarıp profesyonel olarak Tarot falı bakabileceksiniz.

Derslerin içeriği her eğitimde aynıdır ve videolu olarak da ulaşabileceğiniz şekilde hazırlanmıştır. Life Long Learning Akademi ile Tarot eğitimi almak için hemen bize ulaşın.

Tarot nedir?

Tarot, Ortaçağ’ın sonlarına doğru ortaya çıkmış, 78 karttan oluşan bir oyun kartı destesidir. Zamanla psikolojik destek amaçlı olarak kullanılmaya başlamış ve günümüzde kehanet ve fal ile güncelliğini korumuştur

Tarot ne demek?

Eski Mısırca bir sözcük olan “Ta-rosh”dan geldiği söylenir; “Ta-rosh”un anlamı “Kral Yolu”dur. Latince ” Rota” dan üretilen çark anlamına gelen hayat döngüsünü göstermektedir.

Tarotun kullanım amacı

500 yıl önce kehanette bulunmak için kullanılan kartlar aslında bugün de aynı amaçla kullanılıyor. 

Tarot destesinde kaç kart bulunur?

Tarot destesinde 78 kart bulunur: 22 büyük arkana, 78 küçük arkana.

Tarot kartlarının tarihi

üyük arkanaların kökeninin 1500’ler İtalyası, küçük arkanaların kökeninin ise Orta Asya olduğu söylenir.

Tek kartla tarot yorumu yapılabilir mi?

Hiçbir şekilde tek kart ile tarot yorumu yapılmaz. Tarot 3 zamanlı bir uygulamadır. Geçmiş, şimdiki ve gelecek zaman için tarot yorumu yapılır.

Call Now ButtonArayın Bilgi Verelim